Webové stránky svépomocí

Pokud chcete mít své vlastní webové stránky, není nic jednoduššího. Nemusíte umět programovat ani platit velké částky za vytvoření stránek na zkázku. Existují možnosti, jak vlastními silami si vytvořit a upravovat své vlastní stránky.

Buď si necháte zařídit webhosting nebo si ho zařídíte sami a můžete stránky provozovat. Pak již jen na vás záleží, jak budou vaše stránky úspěšné. Nabízíme několik možností, jak si své stránky můžete tvořit.

Řešením je použití některého z volně dostupných redakčních systémů. Zjistíte, jestli váš webhosting vybraný redakční systém podporuje a po instalaci systému na webhosting můžete začít stránky tvořit. Nejpoužívanější jsou tři systémy : Joomla, Wordpress a Drupal. Každý z těchto systémů systém má své výhody a nedostatky a příznivce a odpůrce. Záleží pozte na vás, co vám vyhovuje.

 

 

Připojení do internetu.

V Liberci je množství možností, jak se připojit do internetu. Jednou z nich je FreeNet Liberec, což je občanské sdružení, jehož hlavní činností je provoz a rozvoj počítačové sítě pro vzájemné propojení členů a pro připojení do internetu. V současné době má kolem 500 členů.

Nejvyužívanější službou je připojení do internetu. Připojení k síti je možno různými způsoby. Od staré technologie 2,4GHz přes moderní připojení 5GHz až po připojení kabelem. Každý člen může využívat např. mailový server a na rychlém připojení i  streamovanou TV. Více informací získáte na webových stránkách sdružení. Základní informace o připojení jsou zde.

V případě zájmu můžeme zajistit připojení. Připojení je možno řešit svépomocí, částečnou pomocí nebo plnou pomocí.

 

Redakční systém Joomla.

Bez znalosti programování si můžete vytvořit a provozovat svůj vlastní web. Joomla je redakční systém určený pro snadné vytváření a plnění webových stránek. Joomla je volně šířitelný systém a tudíž je zdarma. Joomla je napsána v PHP a běží na databázovém serveru MySQL. Jde nainstalovat na většinu webových hostingů. Důležité je, že je v češtině. Psaní a publikování článků na web je potom jednoduché, jako když píšete v textovém editoru.

Číst dál

Novinky

239963
DnesDnes10
Vaše IP : 54.81.195.140

Štítky